„On Może” – wyjątkowy koncert w Łodzi

W ostatnią sobotę 2 grudnia, zagraliśmy wyjątkowy koncert w Łodzi. Wyjątkowy dlatego, że poświęcony sprawie, która już od ponad miesiąca rozgrzewa dyskusję w mediach, choć sam problem dojrzewa od wielu dekad.

7 października terrorystyczna organizacja Hamas zaatakowała Izrael, zabijając ponad tysiąc osób i porywając co najmniej 130. Izrael odpowiedział największym w historii bombardowaniem Strefy Gazy a po kilku dniach, wojska izraelskie wkroczyły na jej teren. Od rozpoczęcia tej operacji wojskowej w Strefie Gazy zginęło już ponad 15 tys. Palestyńczyków z czego prawie połowa to dzieci*.

Zdecydowaliśmy się zorganizować wydarzenie w Łodzi, aby zwrócić uwagę na potrzebę poszukiwania rozwiązania w modlitwie szczególnie tam, gdzie jako ludzie nie mamy możliwości realnego wpływu na daną sytuację. Jako wspólnota osób wierzących możemy zatem spotykać się, wielbić Boga i modlić nie tylko o całkowite rozwiązanie konfliktu, ale także szczególną opiekę nad bezbronnymi ofiarami.

W trakcie koncertu zaśpiewaliśmy kilka pieśni, ale nie zabrakło także czasu na refleksje. Kilka lat temu Ania – członek naszego zespółu – odwiedziła z mężem Palestynęm, więc w trakcie spotkania w Łodzi podzieliła się kilkoma ciekawymi spostrzeżeniami z życia na tym terenie.

Usłyszeliśmy także historie dwóch ojców, którzy w konflikcie stracili swoje córki.
Więcej informacji.

Bardzo dziękujemy zborowi adwentystycznemu w Łodzi-Górnej za tak ciepłe i dobre przyjęcie nas w swoich progach, a także pomoc w zorganizowaniu całego wydarzenia. Mamy wewnętrzne przekonanie, że łącząc siły w modlitwie dajemy Bogu możliwość wyjątkowego działania . W chwili poczucia największej bezradności, oddając niepokój i troskę w ręce Wszechmocnego Zbawiciela, sami się do Niego zbliżamy.

Daniel Kluska

Galeria zdjęć [Fot. Jarosław Klimkiewicz]

  • https://edition.cnn.com/2023/11/07/middleeast/palestinian-israeli-deaths-gaza-dg/index.html