New Heaven na festiwalu Hosanna

W tym roku mieliśmy prowadzić uwielbienie w trakcie odbywającego się co roku Festiwalu Hosanna w Częstochowie. Niestety w ciągu kilku tygodni cały świat stanął na głowie. Mimo wszystko, udało nam się przygotować wyjątkową piosenkę.

Zanim dowiedzieliśmy się, że Festiwal został odwołany, udało nam się spotkać na dwóch próbach: w Łodzi i w Gdyni. Opracowaliśmy listę ponad 20 piosenek, które od lat pozwalają nam zbliżyć się do Boga w trakcie uwielbienia i modlitwy. Przed ostatnim, trzecim spotkaniem dotarła do nas wiadomość, że z powodu pandemii, festiwal został odwołany. Organizatorzy zdecydowali się jednak przenieść festiwal do sieci. Takie rozwiązanie spotkało się z wyjątkowo pozytywnym przyjęciem ze strony dotychczasowych wykonawców i uczestników.

Ostatecznie wykorzystaliśmy nasze wcześniejsze nagrania do wspólnego uwielbienia. Udało nam się także przygotować jedną z piosenek „Będzie dobrze”, która pojawi się na naszej płycie.

Muzykę do tej piosenki napisał Jonasz a tekst jest moją sprawką. Pamiętam, że kiedy zapytałem go o to, jakie zagadnienie jego zdaniem powinno być głównym motywem tekstu odpowiedział, że coś pozytywnego; coś dającego nadzieję, że wszystko będzie dobrze. No i mamy. „Będzie dobrze”; dwa słowa pełne nadziei, których dzisiaj potrzebuje cały świat.

Daniel